Motorhistoriska Klubben i Skåne

Sune Svensson Ordförande

Tel: 040-49 02 62

 

sune@mhkskane.nu

Jan Kvant

Vice ordförande

Tel: 046-70 68 91

 

jan@mhkskane.nu

Carl Gustav Folkeson Sekreterare

Tel: 046-25 59 04

Mobil: 070-929 20 76

cg@mhkskane.nu

Carl Gustaf Olsson

Kassör

 

Mobil: 0707-49 79 51

cgo@mhkskane.nu

Curt Borgenstam Ledamot

Tel: 046-77 59 30

 

curt@mhkskane.nu

Björn Johansson Ledamot

 

Mobil: 070-630 70 11 bjorn@mhkskane.nu

Staffan Hanson

Ledamot

 

Mobil: 0709-55 07 88

staffan@mhkskane.nu

Niels Jensen Suppleant

 

Mobil: 073-992 98 10

niels@mhkskane.nu

Klubbtidningen VINTAGE

 

Redaktör:

Carl Gustaf Olsson

 

Mobil: 0707-49 79 51

 

cgo@mhkskane.nu

 

Sainy Wesslund

Ledamot

 

Mobil: 070-755 69 54 sainy@mhkskane.nu

Valberedning:

 

 

 

Kent Carlsson

Tel: 040-45 32 05

 

E-post: kent@mhkskane.nu

Alf Cyrén

Tel. 040-18 86 42

       0708-67 08 19

alfcyren@hotmail.se

 

 

Staffan Hanson

Tel: 0709-55 07 88

E-post: staffan@mhkskane.nu

 

Webbmaster:

 

 

Björn Johansson

Tel: 070-630 70 11

E-post: bjorn@mhkskane.nu

 

Rallykommitté:

 

 

Motorhistoriska Klubben i Skåne Kansli och postadres: Enhögsgatan 6, 212 31 Malmö. Tel: 040-49 02 62 Klubblokal: Gamla Dalbyvägen 194, (Kyrkheddinge) 245 92 Staffanstorp E-post: info@mhkskane.nu

Copyright © Motorhistoriska Klubben i Skåne 2016 All rights reserved.

 

Design:  S. Hanson